Zářivý úsměv a zdravě vypadající zuby jsou stále žádanějším aspektem osobní kultury

Díky moderním technologiím dnes dokážeme zuby ošetřovat tak, aby vydržely po celý život, ale zároveň esteticky upravovat tak, abyste byli s výsledkem naprosto spokojeni.

Estetická stomatologie sdružuje všechny stomatologické obory, které pacientovi pomohou ke krásnému úsměvu a dobrému pocitu ze sebe sama.

Estetická korekce barvy, tvaru a postavení zubů

Pod estetickou stomatologii zařazujeme vše od dentální hygieny po korekci barvy, tvaru a postavení zubů: estetické plomby (fotokompozitní výplně – tzv. bílé plomby) a protetické práce: fotokeramické fazety, metalokeramické či keramické korunky, ortodontickou léčbu rovnátky, ošetření implantáty či parodontologické zákroky upravující dásně, bělení zubů zubním lékařem či bělení domácí.

Co je fazeta?

Fazeta je tenký keramický plátek, který na zub nalepí. V místním znecitlivění se zub v tenké vrstvě obrousí. Takto obroušený zub se otiskne a v zubní laboratoři zhotoví tenké keramické plátky (fazety), které se poté v ordinaci na zuby nalepí speciálním cementem.

Pomocí fazet lze nahradit mírnou ztrátu tvrdých tkání, estetické nedokonalosti zubu v tvaru a barvě a další vady způsobené vývojovým poškozením. Vhodně zvolená fazeta umí pomoci změnit celý úsměv pacienta.

Co je korunka?

Pokud je zub postižen závažně a nevratně, zhotovujeme korunku. Nabízíme korunky celokeramické či metalokeramické (vyztužené kovovou konstrukcí). Optické vlastnosti obou materiálů jsou velmi estetické. Volbou co nejbližšího odstínu přirozené barvy zubů pacienta se korunky velmi blíží vzhledu původních zubů.

Bělení zubů

Bělením můžeme dlouhodobě dosáhnout zesvětlení přirozeného tónu zubů. Příčinou tmavnutí zubů jsou zejména barevné pigmenty přijímané v potravinách a nápojích, nejčastěji v černém čaji, kávě, kole, červeném víně, vliv á kouření, ale třeba i požívání antibiotik. Odlišnosti barvy může způsobit také zvýšený příjem fluoru – fluoróza zubů. Typická je pro ni přítomností křídově bílých skvrn na jinak normálně zbarveném zubu.

Klientům nabízíme dvě možnosti bělení zubů

Ordinační bělení (pod dohledem lékaře)

Při ordinačním bělení naneseme speciální bělící gel na sklovinu zubů, kde ho necháme určitý čas působit. Poté gel oplachujeme. Proceduru opakujeme na druhé čelisti. Výsledek je vždy závislý na kvalitě skloviny, na způsobu provádění ústní hygieny a na působení zevních pigmentů na chrup (např. kouření, káva, čaj…).

Domácí bělení

Laboratorně zhotovíme dle otisku Vašeho chrupu formičky z tenkého plastu, do kterých naneseme kanylou bělící gel. Formičky se pevně přitlačí k Vašim zubům a dle potřeby mohou působit několik hodin či přes noc. Nejste-li spokojeni s tvarem, postavením či barvou Vašeho chrupu, naši zubní lékaři Vám rádi poradí vhodné a cenově přiměřené vylepšení Vašeho úsměvu.

 

Kontaktní formulář

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com