Klíčovou součástí preventivní stomatologie je správná zubní hygiena, díky níž budou vaše zuby zdravé a krásné.

Co je dentální hygiena?

Dentální hygiena je profesionální čištění zubů dentálním hygienistou

Dentální hygienista či dentální hygienistka při této proceduře stanoví index čistoty chrupu pacienta, odstraní plak a zubní kámen, nacvičí s klientem správnou techniku domácí péče o chrup a seznámí ho s vhodnými a kvalitnímu pomůckami ke správnému čištění zubů.

Komplexem těchto činností lze předejít celé řadě komplikací: zubnímu kazu, zánětu dásní, parodontitidě. Řádná domácí péče založená na informacích a instruktáži od dentálního hygienisty je jedinou spolehlivou cestou k udržení funkčního chrupu po celý život.

 

Objednat se

Jak probíhá dentální hygiena?

Dentální hygienista v první řadě musí získat informace, jaké má pacient zvyky v oblasti zubní hygieny a na základě těchto informací mu poskytnout doporučení týkající se správné domácí péče o chrup.

Hlavním cílem dentální hygieny je pomoci pacientovi najít takovou metodu čištění zubů, aby byla účinná a byl ji schopen zvládnout a dodržovat i v domácích podmínkách.

Další neméně důležitý úkol je pacientovi profesionálně vyčistit zuby, odstranit zubní kámen a další povlaky z povrchu zubu. Konkrétní postup je vázán na stav zubů a parodontu jednotlivého pacienta.

Jak dlouho ošetření trvá?

Doba ošetření při dentální hygieně není předem daná. Je vždy individuální a odvíjí se od stavu, v jakém se nacházejí pacientovy dásně a parodont. U klientů, kteří pravidelně dentální hygienu podstupují, můžeme počítat minimálně s půlhodinovou procedurou. U pacientů, kteří nejsou v otázce zubní hygieny tak pečliví, případně je jejich chrup postižen zánětlivým onemocněním, může ošetření zahrnovat i několik hodinových procedur.

Je dentální hygiena bolestivá?

Bolestivost je u všech zubních výkonů vždy individuální. Při pravidelných návštěvách a dobrém stavu zubů a dásní může být dentální hygiena příjemnou záležitostí a čas při ní strávený efektivním časem vynaloženým pro zdraví a dobrou kondici pacienta. Pokud jsou zuby a dásně citlivé nebo ve špatném zdravotním stavu, může být ošetření méně příjemné.

 

Objednat se

Jak často je třeba podstoupit dentální hygienu?

Doporučujeme klientům v první řadě pravidelnost. Obecně platí, že časový interval procedur posoudí a doporučí zubní hygienista na základě individuálních potřeb klienta, stavu jeho chrupu a schopnosti správně o zuby a dásně pečovat v domácích podmínkách. Vhodné je navštívit zubního dentistu minimálně jednou ročně, optimální je jednou za půl roku.

Dentální hygiena u Styledent

Zubní ordinace Styledent svým klientům nabízí:

  • Profesionální ústní hygienu
  • Instruktáž zubní hygieny s nácvikem vhodné metody čištění zubů
  • Odstranění pigmentací a zubního kamene
  • Leštění zubů
  • Ošetření citlivých zubních krčků a klínových defektů
  • Šetrné a bezpečné bělení zubů (včetně levnějšího domácího bělení)
  • Nácvik ústní hygieny
  • Prodej pomůcek pro ústní hygienu
  • Bezplatné konzultace s lékařem

 

Kontaktní formulář

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com